معاون وزیر ورزش: شجاعی و حاج صفی از تیم ملی محروم شدند

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

معاون وزیر ورزش: شجاعی و حاج صفی از تیم ملی محروم شدند

خبرگزاری هرانا – محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش گفت که “به دلیل اینکه شجاعی و حاج صفی خط قرمز نظام را زیر پا گذاشتند دیگر جایی در تیم ملی فوتبال ایران ندارند”. آقای داورزنی افزود “هیچکس حق ندارد خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران را رد کند”. بر اساس سیاست رسمی جمهوری اسلامی پس از انقلاب، ورزشکاران ایرانی حق ندارند مقابل حریفان اسرائیلی به میدان بروند. امری که به مثابه دستوری و سیاسی کردن ورزش تلقی می شود و اجرای آن بارها ورزشکاران و تیم‌های ملی را در آستانه تعلیق و محرومیت قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صداوسیما، محمدرضا داورزنی بیان کرد: “در ۳۸ سال گذشته هیچکدام از ورزشکاران ما در صحنه های مهم حتی المپیک حاضر نبودند مقابل ورزشکاران رژیم غاصب صهیونیستی که ما آنها را به رسمیت نمی شناسیم به میدان مسابقه بروند و اتفاق اخیر در شرایطی رخ داد که ما بارها با تهدیدهای کمیته بین المللی المپیک مواجه شده بودیم اما به دلیل اینکه این رژیم اشغالگر خط قرمزی برای ایران و ملت های مظلوم جهان است طبیعی بود که این حساسیت برای ملت شریف ما وجود داشته باشد. خیلی از جاها بوده است که ورزشکاران کشورمان طلای المپیک را از دست دادند تا پای ارزش های ایران اسلامی بایستند و از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند”.

وی در ادامه گفت: “وقتی دو فوتبالیست ما بی تفاوت به این موضوع عمل می کنند به صرف اینکه تعهدی به باشگاهشان دارد، پس تعهدشان به ملت شریف ایران چه می شود؟”

معاون وزیر ورزش افزود: “این دو بازیکن قرارداد مالی با یک باشگاهی دارند که پول بگیرند و برای آن باشگاه بازی کنند اما اینکه بروند با نماینده رژیم منفوری که تمام گرفتاریهای منطقه ناشی از اقدامات آن است، بازی کنند و بی تفاوت نسبت به همه این فشارها و همه جنایاتی که اسرائیلی ها انجام می دهند، به میدان بروند این وضعیت برای مردم ایران قابل تحمل نیست”.

داورزنی افزود: “با این شرایط طبیعی است که فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی آن تصمیم جدی درباره آینده این دوبازیکن فوتبال بگیرد اما در حال حاضر به طور قطع مسعود شجاعی و احسان حاج صفی به تیم ملی فوتبال ایران دعوت نخواهند شد زیرا آنها خط قرمزها را زیر پا گذاشتند”.

وی درباره اینکه کی روش چه واکنشی به دعوت نشدن از این دو بازیکن به تیم ملی فوتبال دارد گفت: “مراجع تصمصیم گیری به این موضوع نظام جمهوری اسلامی ایران، وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون فوتبال هستند، نه آقای کارلوس کی روش. هرچند که این سرمربی پرتغالی برای فوتبال کشورمان زحمت کشیده که در جای خود ارزشمند بوده اما این اتفاقی که افتاده زیرپا گذاشتن خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران است”.

وی در پایان تاکید کرد: “هیچکس حق ندارد خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران را رد کند”.

بر اساس سیاست رسمی جمهوری اسلامی پس از انقلاب، ورزشکاران ایرانی حق ندارند مقابل حریفان اسرائیلی به میدان بروند. امری که به مثابه دستوری و سیاسی کردن ورزش تلقی می شود و اجرای آن بارها ورزشکاران و تیم‌های ملی را در آستانه تعلیق و محرومیت قرار داده است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s