۱۰ مرداد ۱۳۹۶

کیفرخواست ۳۰ صفحه‌ای جدید با پنج اتهام علیه بقایی

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmailShare

دادستان تهران اعلام کرد که علیه حمید بقایی، از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران و معاون اجرایی دولت دهم، کیفرخواست ۳۰ صفحه‌ای با پنج عنوان اتهامی صادر شده است.

حمید بقایی پس از آزادی از زندان به انتقاد شدید از قوه قضائیه پرداخت و گفت: «نان حرام قوه قضائیه را نخوردم.»

حمید بقایی پس از آزادی از زندان به انتقاد شدید از قوه قضائیه پرداخت و گفت: «نان حرام قوه قضائیه را نخوردم.»

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد ضمن اعلام این خبر پنج اتهام بقایی را نام نبرد اما بدون آن‌که نامی از او ببرد گفت: «این‌که کسی به زندان برود و پس از آزادی به قاضی پرونده و مسئولان قضائی و دستگاه قضا توهین کند، جرم محسوب می‌شود.»

حمید بقایی ۱۸ تیر در مقابل خانه‌اش بازداشت و در روز ۴ مرداد پس از اعتصاب غذا و انتقال به بیمارستان، با قید وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی‌ آزاد شد. بقایی پس از آزادی به انتقاد شدید از قوه قضائیه پرداخت و با اشاره به اعتصاب غذایش گفت: «نان حرام قوه قضائیه را نخوردم». او همچنین سخنان غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه را که گفته بود بقایی خود خواست که در انفرادی بماند را «دروغ خواند» و گفت او همانند دوران حضورش در وزارت اطلاعات دروغ می‌گوید.

دادستان تهران در برابر این سخنان تعقیب قضائی افراد را بی‌دلیل ندانست و گفت: «این پنبه را از گوش خود بیرون بیاورید، از خواب گران بیدار شوید، اقدامات مجرمانه از قبیل توهین و نشر اکاذیب مستوجب تعقیب قضایی است.»

جعفری دولت‌آبادی چنین رفتارهایی را «بی‌سابقه» خواند و افزود: «اگر دادستانی در قبال ادعا‌ها و رجزخوانی برخی متهمان خویشتن‌داری می‌کند، بدان جهت است که می‌خواهد از مسیر قانون خارج نشود.»

دادستان تهران فردای آزادی بقایی نیز اعلام کرده بود که برعلیه اظهارات او کیفرخواست تازه‌ای صادر خواهد شد.

محسنی اژه‌ای نیز روز یکشنبه ۸ مرداد، حمید بقایی را به طرح مسائل «ناصحیح» متهم کرده و گفته بود که پرونده مالی او در حال رسیدگی است. او به تمام نزدیکان احمدی‌نژاد هشدار داده و گفته بود: «هر کس از طایفه احمدی‌نژاد اقدام خلاف قانون داشته باشد، تعقیب می‌شود.»

حمید بقایی یک بار نیز در خردادماه سال ۹۴ به اتهام «اختلاس» بازداشت و پس از ۲۲۵ روز زندان که بیشتر آن در انفرادی گذشت، در دی‌ماه همان سال آزاد شد.

بقایی و احمدی‌نژاد در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شدند اما هر دوی آن‌ها از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شدند.

بیشتر بخوانید:

https://www.radiozamaneh.com/351993/embed#?secret=zWTATmX5u4

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: