ی  >  عسگر اکبرزاده به دادگاه انقلاب اهر احضار شد

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

عسگر اکبرزاده به دادگاه انقلاب اهر احضار شد

خبرگزاری هرانا – دادگاه انقلاب اهر با ارسال احضاریه‌ای برای عسگر اکبرزاده، این فعال ترک (آذری) را برای ارائه دفاعیه پیرامون اتهامات مطروحه به محل این دادگاه احضار کرده است. آقای عسگر زاده مورخ ۱۷ مردادماه باید در دادگاه حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه انقلاب اهر با ارسال احضاریه ای عسگر اکبرزاده را احضار کرده است.

بر اساس اطلاعیه ارسالی این شهروند اردبیلی لازم است روز ۱۷ مردادماه در محل این دادگاه برای ارائه دفاعیه پیرامون اتهامات مطروحه حاضر شود.

“تشکیل و اداره دستجات مخالف نظام به قصد برهم‌ زدن امنیت عمومی کشور” اتهامی است که اکبرزاده و دیگر احضار شدگان این پرونده جهت دفاع از خود در تاریخ یاد شده در دادگاه انقلاب اهر حضور خواهند یافت.

اولین جلسه حضور جهت رسیدگی در این پرونده نیز که قرار بود در ۲۶ فروردین امسال برگزار شود به علت تغییر شعبه رسیدگی از دادگاه انقلاب اهر به شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز و به جهت اعتراض و عدم تن‌دهی احضار شدگان به این تصمیم که آن را مغایر با قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری می‌دانستند لغو شده بود.

زمینه طرح اتهامات نسبت داده شده در این پرونده، برگزاری مراسم روز جهانی زبان مادری در سال ۹۲ توسط جمعی از فعالان است.

مراسمی که در آن آقای عسگرزاده به همراه دهها تن دیگر در یورش نیروهای انتظامی-امنیتی اهر بازداشت و پس از بازجویی و انتقال به زندان اهر به قید وثیقه آزاد شده بودند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s