دست کم سه زندانی در ارومیه و مهاباد اعدام شدند

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

دست کم سه زندانی در ارومیه و مهاباد اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز، دست کم سه زندانی در زندان مرکزی ارومیه و زندان مهاباد اعدام شدند. موج جدید اعدام در سراسر ایران در حالی به راه افتاده است که همزمان مجلس شورای اسلامی به هدف کاهش استفاده از مجازات اعدام مشغول بررسی اصلاحیه قانون مبارزه با مواد مخدر است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶، دو زندانی از محکومان جرایم “مواد مخدر” در زندان مرکزی ارومیه و یک زندانی با اتهام “قتل” در زندان مهاباد اعدام شدند.

هویت زندانی محکوم به قصاص که روز سوم مردادماه به سلول انفرادی منتقل شده بودند “فتاح امینی” احراز شده است.

گفتنی است که روز گذشته “فتاح امینی” و “خالد امینی” دو زندانی که نسبت برادری با یکدیگر داشته و اهل مهاباد بودند از زندان ارومیه به زندان مهاباد جهت اجرای حکم منتقل شده بودند.

خالد امینی روز گذشته به زندان ارومیه برگردانده شد ولی برادر او فتاح امینی در زندان مهاباد اعدام شد.

“داود مالدار” و “فرهاد موسی زاده” هویت دو زندانی دیگر، از محکومان جرایم مواد مخدر است که همزمان با “فتاح امینی” در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند.

در حالی موجی از اعدام بخصوص در رابطه با محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s