ن  >  خانواده آمریکایی های بازداشتی در ایران: عزیزان‌مان را قبل از دیر شدن، آزاد کنید

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

خانواده آمریکایی های بازداشتی در ایران: عزیزان‌مان را قبل از دیر شدن، آزاد کنید

خبرگزاری هرانا – اعضای خانواده چهار آمریکایی زندانی در ایران که دیروز در جلسه ای در کنگره آمریکا شهادت دادند گفتند تهران از آن ها برای گرفتن امتیازهای سیاسی و مالی استفاده می کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدای آمریکا، روز سه شنبه کمیته فرعی مجلس نمایندگان میزبان اعضای خانواده آمریکایی های زندانی در ایران بود.

بابک نمازی، برادر سیامک نمازی ۴۵ ساله و فرزند باقر نمازی ۸۰ ساله که حدود دو سال در زندان هستند، می گوید: «هر چه می شنوم روز به روز وحشت زده تر می شوم. تنها چیزی که می خواهم بازگشت سالم و فوری آن ها است، پیش از این که خیلی دیر شود. شرایط برادر و پدرم هولناک است».

بابک نمازی می گوید وقتی شنید محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، گفت پدرش «در زندان نیست، اما آزاد نیست که کشور را ترک کند.» شوکه شد چون این حرف «حقیقت ندارد».

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا هفته پیش با مقام های ایرانی ملاقات کرد و خواستار آزادی آمریکایی های بازداشت شده از جمله زیو وانگ، پژوهشگر دانشگاه پرینستون، و رابرت لوینسون، مامور سابق اف بی آی، شد.

پرزیدنت ترامپ در بیانیه هشدارآمیزی گفت اگر ایران تمام زندانی ها را آزاد نکرده و «گروگان گیری را به عنوان ابزار سیاست کشور» متوقف نکند «عواقب جدی» در انتظارش خواهد بود.

دولت آمریکا می گوید نمی خواهد یک آمریکایی دیگر متحمل سرنوشت رنج بار اوتو وارمبیر، دانشجوی آمریکایی، شود که پس از آزادی از زندان کره شمالی درگذشت.

FacebookTwitterGoogle+

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s