>  آزادی یک بازداشت شده و ادامه‌ی بازداشت ۵ تن دیگر در سنندج

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

آزادی یک بازداشت شده و ادامه‌ی بازداشت ۵ تن دیگر در سنندج

خبرگزاری هرانا – یک بازداشت شده از خانواده حسین پناهی در سنندج آزاد شد. دو بازداشتی دیگر از همین خانواده به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند. سه تن دیگر نیز که با اتهامات سیاسی بازداست شده‌اند، همچنان در بازداشت و بی‌خبری به سر میبرند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، کیوان حسین پناهی به صورت موقت از بازداشت وزارت اطلاعات آزاد شد. احمد و زبیر حسین‌پناهی هم بە زندان سنندج منتقل شدند. از رامین حسین‌پناهی هم کماکان اطلاعی در دست نیست. دو‌ عضو دیگر این خانواده‌ به نامهای افشین و عباس هم همچنان در بازداشت وزارت اطلاعات بسر میبرنند.

رامین حسین پناهی روز دوم تیرماه سال ۱۳۹۶ خورشیدی در شرایطی که مورد هدف سه گلوله قرار گرفته بود، از سوی نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

پس از آن، نیروهای امنیتی به بازداشت تعدادی از اعضای خانواده حسین پناهی اقدام کردند از جمله در همان روز واقعه، افشین حسین‌پناهی، برادر رامین در منزل شخصی خود بازداشت شد. در روز ۴ تیرماه انور حسین‌پناهی، دیگر برادر رامین و در ۵ تیرماه زبیر، احمد، عباس و کیوان حسین‌پناهی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

نیروهای امنیتی پس از دو روز بازداشت، انور حسین پناهی و انتقال او به تهران وی را به شرط بازنگشتن به کردستان آزاد کردند.

اتهامات این افراد مرتبط با درگیری تیرماه در سنندج است که میان اعضای مسلح یکی از احزاب کُردی با اعضای سپاه پاسداران روی داد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s