>  انتقال یک زندانی در زندان مرکزی سنندج جهت اجرای حکم اعدام

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

انتقال یک زندانی در زندان مرکزی سنندج جهت اجرای حکم اعدام

خبرگزاری هرانا – یک زندانی با اتهام “قتل” در زندان مرکزی سنندج جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد. در هفته های اخیر موج کم سابقه ای از اعدام، زندانهای سراسر کشور را در بر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۲۰ تیر ماه ۱۳۹۶، یک زندانی با اتهام “قتل” به سلول انفرادی زندان مرکزی سندج منتقل شد.

هویت این زندانی توسط هرانا “عبدالله پیشکار” احراز شده است. این زندانی به اتهام “قتل” به قصاص محکوم شده است.

گفتنی است که سحرگاه امروز نیز، دو زندانی با اتهامات “قتل” و “حمل و نگهداری موادمخدر” در زندان مرکزی ارومیه و  زندان همدان اعدام شدند.

همزمان همچنین دست کم ۱۱ زندانی در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادیمنتقل شدند. اتهام عمده منتقل شدگان “قتل” عمد گزارش شده است.

لازم به ذکر است در حالی موجی از اعدام بخصوص در رابطه با محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s