>  دستگیری ۲۱ فرد به اتهامات امنیتی در مشهد

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

دستگیری ۲۱ فرد به اتهامات امنیتی در مشهد

خبرگزاری هرانا – سرپرست حوزه قضایی انقلاب اسلامی مشهد از دستگیری ۲۱ فرد به اتهام عضویت در داعش خبر داد، وی بدون ذکر هویت این افراد آنان را دارای تابعیت ایرانی و غیر ایرانی دانست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خراسان، معاون دادستان مشهد روز گذشته با بیان این خبر گفت: “بعد از اقدام داعش در تهران عملیات دستگیری عوامل داعش در خراسان رضوی، آغاز شد”.

قاضی «حسن حیدری» افزود: “در این عملیات که از حدود یک ماه قبل وارد مرحله جدیدی شده بود، به منظور اقدامات پیشگیرانه و پیش دستانه ، تعدادی از نیروهای داعشی زیر چتر اطلاعاتی قرار گرفتند که مشخص شد برخی از عوامل داعش پس از فراگیری آموزش های جنگی و انتحاری و یا بیعت با سرکردگان داعش با شناسنامه های جعلی وارد کشور شده اند به طوری که بعضی از آنان اقدامات و عملیاتی را به نفع داعش در خارج از کشور نیز انجام داده اند”.

قاضی حیدری گفت: “۲۱ نفر از عوامل داعش در چند عملیات هماهنگ و گسترده، در چنگال سربازان امام زمان گرفتار شدند”.

سرپرست حوزه قضایی انقلاب اسلامی مشهد خاطرنشان کرد: “بلافاصله تحقیقات از آنان آغاز شد و برای تخلیه اطلاعاتی در اختیار نیروهای اداره کل اطلاعات خراسان رضوی قرار گرفتند”.

معاون دادستان مشهد در پاسخ به سوال خبرنگار خراسان درباره هویت دستگیر شدگان نیز گفت: “برخی داعشی های دستگیر شده ایرانی و بعضی دیگر از اتباع افغانستان هستند که با جعل و سوء استفاده از اسناد جعلی وارد ایران شده اند”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s