>  توهین به باورهای دینی به خشونت در خوزستان منتهی شد

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

توهین به باورهای دینی به خشونت در خوزستان منتهی شد

خبرگزاری هرانا – امام جمعه شهر ویس واقع در استان خوزستان پس از اینکه متهم به توهین به باروهای اهل سنت شد توسط یک تن از پیروان این مذهب اسلامی مورد حمله قرار گرفت. از وضعیت عمومی این خطیب جمعه خبری در دست نیست هر چند گفته میشود ضارب توسط ماموران امنیتی بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جمعه مورخ ۹ تیرماه محمدعلی آفرین اباده، امام جمعه شهر ویس از توابع استان خوزستان که گفته میشود پیش از این نیز سابقه توهین به اعتقادات اهل سنت را داشته پس از ایراد خطابه ای که استنباط توهین به باورهای این مذهب اسلامی از آن می شد توسط شهروندی از پیروان اهل سنت مورد حمله قرار گرفت.

این خطیب جمعه که در مسجد ابوالفضل این شهر حاضر بود توسط فردی به نام “محمد سلامات” که گفته میشود از پیروان اهل سنت است با چاقو مورد حمله قرار گرفت و از ناحیه کتف مجروح شد.

یک منبع محلی به گزارشگر هرانا گفت “نیروهای امنیتی یا انتظامی حاضر در محل محمد سلامات را بازداشت کردند و پس از آن نیز خانواده وی خبری از سرنوشتش به دست نیاورده اند.”

لازم به اشاره است پیش از این و بصورت مکرر رهبران اهل سنت ایران بارها نسبت به لزوم پایان دادن به توهین های مکرر به باورهای اهل سنت در ایران تاکید کرده بودند.

ساختن فیلم ها و سریال هایی که از بودجه های عمومی استفاده می کند، تریبون های صدا و سیما، منابر مساجد و محتوای کتب درسی از جمله موارد برجسته ای است که از آن برای نفی باورهای اهل سنت یا توهین به اعتقادات مذهبی آنان استفاده شده است. جامعه ایران میلیون ها شهروند سنی مذهب دارد.

FacebookTwitterGoogle+

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s