>  عدم رسیدگی پزشکی به زندانی سیاسی بلوچ زندان زاهدان

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

عدم رسیدگی پزشکی به زندانی سیاسی بلوچ زندان زاهدان

خبرگزاری هرانا – مسئولین زندان مرکزی زاهدان علیرغم گذشت یک ماه از “سکته ناقص” ابوبکر ملازهی، زندانی سیاسی بلوچ کماکان به وی اجازه اعزام به بیمارستان نمی دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، ابوبکر ملازهی زندانی سیاسی بلوچ یک ماه پیش دچار سکته ناقص شده است که به علت آن “احساس ضعف در صورت و یک قسمت از بدن، نداشتن تعادل، احساس گیجی، سردرد شدید، بالا بودن ضربان قلب و.. دارد” با وجود این شرایط اما مسئولین زندان از اعزام این زندانی به مرکز درمانی خارج از زندان خودداری می کنند و  کماکان تنها به دادن چند قرص “استامینوفن” اکتفا کرده اند.

آقای ملازهی ۲۷ اردیبهشت ماه دچار “سکته ناقص” شده است بعد از مراجعه به بهداری زندان پزشک بهداری به او گفته است که:” من نمی توانم برای تو کاری کنم و باید به “متخصص اعصاب و روان” مراجعه کنی.”

علیرغم پیگیری‌های مکرر خانواده و نامه‌های کتبی و درخواست های شفاهی” خود ابوبکر ملازهی جهت اعزام به بیمارستان و انجام مراحل درمانی، مسئولین با بی‌توجهی نسبت به وضعیت حاد بیماری این زندانی سیاسی، پاسخی به تقاضای آنان نداده و هم چنان از اعزام وی به مرخصی درمانی و یا بیمارستان جلوگیری می‌نمایند.

ابوبکر ملازهی اعلام کرده که اگر تا فردا چهارشنبه ۷ تیر به درخواست های وی رسیدگی نشود تنها راه باقی مانده وی اعتصاب غذاست.

ابوبکر ملازهی متولد سال ۱۳۶۰ و ساکن شهرستان سرباز دارای همسر و ۶ فرزند است.

وی در ۱۴ دی ۹۳ با یورش ماموران سپاه به همراه ۳۳ نفر از جوانان نصیرآباد بازداشت شده که ابوبکر ملازهی به همراه ۱۰ نفر از جوانان نصیراباد با گذشت بیش از دو سال و ۶ ماه و قول مسئولان برای آزادی این زندانیان همچنان در بلاتکلیفی بسر می برند.

مسئولان امنیتی اتهامات امنیتی چون ترور ماموران نیروی انتظامی و بسیج و معلمان را به آنها نسبت داده اند اما این جوانان در ملاقات با خانواده های خود گفته اند “برای اخذ اعتراف های دیکته شده مورد شکنجه” قرار گرفته اند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s