Farzad nayebgharibارسال کننده خبر فرزادنایب غریب

۲۴ خرداد ۱۳۹۶

درخواست کاپیتان تیم ملی از روحانی: شرایط حضور زنان را در ورزشگاه فراهم کنید

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmailShare

اعضای تیم ملی فوتبال ایران به دنبال صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با حسن روحانی، رییس جمهوری دیدار کردند.

در این دیدار مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی از روحانی خواست شرایطی فراهم کند تا زنان هم بتوانند در ورزشگاه حاضر شوند و از نزدیک به تماشای رقابت های ورزشی بنشینند.

دیدار اعضای تیم ملی فوتبال با حسن روحانی

مسعود شجاعی روز چهارشنبه ۲۴ خرداد در دیدار با رییس جمهوری برای چند دقیقه به نمایندگی از بازیکنان تیم ملی با حسن روحانی سخن گفت. او در صحبت هایش فوتبال را از جمله رشته‌های پرمخاطب در دنیا و پیروزی‌های تیم ملی فوتبال ایران را باعث افزایش غرور ملی و القای حس نشاط و شادی در جامعه دانست.

شجاعی با طرح موضوع ممنوعیت ورود زنان به استادیوم های ورزشی از روحانی خواست تا به عنوان رییس دولت برای ایجاد شرایطی که زنان هم بتوانند در ورزشگاه حاضر شوند تلاش کند.

مسعود شجاعی از فوتبالیست های باسابقه تیم ملی است که تجربه حضور در لیگ‌های معتبر اروپایی مانند لیگ اسپانیا را دارد. او در یونان هم بازی کرده است.

کاپیتان این روزهای تیم ملی فوتبال ایران پیش از این هم درباره ناهنجاری های موجود در فوتبال ایران از جمله فساد، باجگیری و منع حضور زنان در استادیوم‌ها اظهارنظر و از عملکرد مسئولان انتقاد کرده بود که در واکنش به این انتقادها فدراسیون فوتبال ایران او را احضار کرده بود:

https://www.radiozamaneh.com/311863/embed#?secret=HfMKSECBFM

مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران سخنان مسعود شجاعی، درباره فساد در فوتبال ایران را «پسندیده» ندانسته بود: رئیس فدراسیون فوتبال: حرف‌های مسعود شجاعی قابل قبول نیست

شجاعی در گفت و گویی فراهم کردن شرایط ورود زنان به استادیوم‌ها را یکی از کارهای لازم برای بهبود وضع فوتبال در ایران دانسته بود: «فقط یک کار {در فوتبال} مانده که باید با همت مسئولان کشور انجام شود آن هم حضور زنان در استادیوم های فوتبال است.»

مسعود شجاعی همچنین گفته بود: «چرا وقتی تیم ملی ایران با تیم‌های ملی کشورهای دیگر در ایران بازی دارد زنان آن کشورها اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را دارند اما زنان ایرانی از این حق محرومند؟»

او گفته بود: «نباید یادمان برود که نصف جمعیت کشور زنان هستند و آنها هم شاید آرزوی شان باشد حداقل یک بار یک بازی فوتبال را از نزدیک ببینند. موقعی که به تمرین می‌ رویم و بر می گردیم حضور بانوان علاقه مند به تیم ملی را در اطراف مان می بینیم. امیدوارم مسئولان کشور به این خواسته احترام بگذارند که خواسته بازیکنان تیم ملی هم هست.»

کاپیتان تیم ملی ایران از آرزوی شخصی خودش هم گفته بود: «شاید من که سال‌هاست در تیم ملی بازی می کنم یکی از آرزوهایم این باشد که خواهر و مادرم به ورزشگاه بیایند و بازی‌ ام را از نزدیک تماشا کنند. این اتفاق در تمام دنیا رخ می‌ دهد و امیدوارم یک روز در ایران نیز شاهد آن باشیم.»


در همین زمینه:

https://www.radiozamaneh.com/312619/embed#?secret=HtNeSlIIFU

https://www.radiozamaneh.com/312567/embed#?secret=UQWI1zkbdX

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: