>  آذربایجان شرقی: ۱۰ هزار دانش آموز نیازمند این استان بدون حامی هستند

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

آذربایجان شرقی: ۱۰ هزار دانش آموز نیازمند این استان بدون حامی هستند

خبرگزاری هرانا – مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت که  اکنون ۱۰ هزار دانش آموز خانواده های نیازمند در استان بدون حامی هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، محمد کلامی یکشنبه در آیین حامیان اکرام و محسنین با بیان اینکه اکنون ۱۰ هزار دانش آموز خانواده های نیازمند بدون حامی هستند، افزود: “این فرزندان نیازمند حمایت هستند و نباید بگذاریم به خاطر فقر مالی خانواده ترک تحصیل کنند. از خیران استان می خواهیم چتر حمایتی خود را بر این دانش آموزان نیازمند بگسترانند”.

وی ادامه داد: “کمیته امداد امام خمینی آذربایجان شرقی سال گذشته ۲۰ درصد از مشاغل کوچک استان را ایجاد کرده است و در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نیز پنج هزار شغل برای مددجویان تحت پوشش این نهاد ایجاد می شود و با این اشتغال زایی، پنج هزار خانوار خودکفا شده و از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج خواهند شد”.

کلامی بهترین راه مبارزه با فقر را آموزش و ارتقای شاخص های فرهنگی عنوان و خاطر نشان کرد: “نوع فقر بعد از دهه هفتاد فرق کرده و مبارزه با فقر سخت تر شده است و نهاد های حمایتی باید در روش های مبارزه با فقر تجدید نظر کنند و طرحی نو دراندازند”.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی تصریح کرد: “اگر فقر در بین خانواده های نیازمند ارثی شود، جامعه ما از امنیت اجتماعی لازم برخوردار نخواهد شد و در این میان باید توجه داشت که فقر فرهنگی فراتر و مهمتر از فقر مادی است و باید تلاش کنیم ریشه های فقر را از بین ببریم”.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۵ هزار خانوار به طور مستقیم و غیر مستقیم از خدمات مختلف کمیته امداد آذربایجان شرقی بهره مند هستند، تاکید کرد: “منابع مالی کمیته امداد محدود است و اعتبارات دولتی نیز کفاف خدمت بهتر به این تعداد خانوارهای مددجو را نمی دهد”.

کلامی در پایان ضمن تقدیر از مساعدت پدران معنوی ایتام و فرزندان محسنین اظهار داشت: “حامیان افرادی نوعدوست و از جنس فرشته های آسمانی هستند که با کمک های خود دل بسیاری از ایتام و فرزندان نیازمند را شاد می کنند”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s