۲۰ خرداد ۱۳۹۶

مهاجمان مسلح به مجلس لباس زنانه نداشتند

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmailShare

در حالی که مسئولان امنیتی ایران پس از حمله تروریستی‌ اعضای گروه «دولت اسلامی» (داعش) از ورود آنها با لباس زنانه به مجلس ایران خبر می‌دادند، اکنون مشخص شده که این ادعا نادرست بوده است.

تروریست‌ها قبل از حمله به مجلس شورای اسلامی و مقبره خمینی هم‌پیمان می‌شوند. (نمایی از ویدیوی داعش قبل از حملات در تهران)

بر اساس فیلم جدیدی که از دوربین‌های مداربسته خارج از ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران منتشر شد، مهاجمان مسلح داعش در حمله به این ساختمان، بر خلاف اظهارات مقام‌های امنیتی ایران، از لباس زنانه استفاده نکرده‌اند. آنها از همان خیابان و با رسیدن به ورودی اقدام به تیراندازی کردند.

حملات همزمان به ساختمان اداری مجلس و مقبره آیت‌الله خمینی صبح چهارشنبه  ۱۷ خرداد توسط دو گروه مسلح انجام شد و ۱۷ نفر از محافظان و کارمندان مجلس و مردم عادی کشته و ۵۲  نفر زخمی شدند. این حملات پس از چند ساعت درگیری مسلحانه با کشته شدن همه مهاجمان پایان یافت. گروه «دولت اسلامی» (داعش) مسئولیت این حملات را به عهده گرفت.

با این حال حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزیر کشور و از سرداران نیروی انتظامی چهارشنبه گفته‌بود که «چهار تروریست با پوشش زنانه از مسیر محل تردد ارباب رجوع وارد مجلس شدند.»

کاربران فضای مجازی نسبت به این مسئله واکنش نشان داده‌اند. بسیاری از این کاربران انتشار چنین خبر دروغی را از سوی مسئولان امنیتی دلیلی بر نگاه مردسالارانه یا زن‌ستیزانه آنها می‌دانند.


در همین زمینه

https://www.radiozamaneh.com/344794/embed#?secret=ilT9cLzWq6

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: