۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

وزارت خارجه ایران: زن ایرانی را در فرودگاه تفلیس برهنه نکرده‌اند

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmail

ولی دادشی، نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی ادعا کرده بود که زنان گردشگر ایرانی را در فرودگاه تفلیس گرجستان به بهانه بازرسی، در ملا عام برهنه می‌کنند. معاون پارلمانی وزارت خارجه اما می‌گوید گزارشی در این زمینه دریافت نکرده است.

حسن قشقاوی، معاون پارلمانی وزارت خارجه ایران

حسن قشقاوی به خبرگزاری خانه ملت گفته است:

«با سفیر ایران در گرجستان تماس گرفتیم. او اذعان کرد که تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر اینکه چنین اتفاقی رخ داده باشد به سفارتمان ارائه نشده است.»

ولی داداشی در نشست علنی ۲۹ فروردین‌ سال جاری مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل ۱۵۲ قانون اساسی به وزارت خارجه ایران اخطار داده بود که زنان ایرانی را به بهانه بازرسی در فرودگاه تفلیس، آن هم در ملاء عام عریان کرده‌اند. این نماینده مجلس ادعا کرده بود که شاهدان عینی درباره این موضوع می‌توانند گزارش بدهند.

معاون پارلمانی وزارت خارجه به خبرگزاری خانه ملت گفته است که نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی نتوانسته هیچکس را به وزارت خارجه معرفی کند که برهنه کردن زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس را به چشم دیده باشد.

موضوع گردشگری یکی از بحث‌های انتخاباتی‌ست. ولی داداشی یکی از اعضای کمیسیون نود مجلس شورای اسلامی‌ست که در سال‌های گذشته همراه با کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مانع از گشایش فضای فرهنگی در ایران شده است.

ولی داداشی ادعای برهنه کردن زنان ایرانی را هنگامی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد که محمد جواد ظریف به آسیای میانه و از جمله به گرجستان سفر کرده بود.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: