>  سه فعال تلگرامی جوان در تهران به ۳۶ سال حبس محکوم شدند

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

سه فعال تلگرامی جوان در تهران به ۳۶ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – محمد مهاجر، علیرضا توکلی و محمدمهدی زمان زاده، سه فعال تلگرامی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی هر کدام به تحمل ۱۲ سال حبس تعزیری محکوم شدند. این افراد که مدیریت کانال های تلگرامی را به عهده داشتند همگی متولد سال ۱۳۷۳ هستند و از اواخر شهریور ماه سال گذشته در بازداشت به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، قاضی صلواتی رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، در حکمی سه فعال تلگرامی به نام‌های محمد مهاجر، علیرضا توکلی و محمدمهدی زمان زاده را جمعا به ۳۶ سال حبس محکوم کرد.

بر اساس حکم صادره، هر یک از این فعالین به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام» به ۵ سال، «توهین به مقدسات» ۵ سال و «توهین به رهبر و بنیانگذار انقلاب» به ۲ سال و جمعا به ۱۲ سال حبس محکوم شدند.

محمد مهاجر متولد ۱۳۷۳، مورخ بیست شهریور ۹۵ بازداشت و بعد از حدود یک ماه بازجویی، در تاریخ بیست و پنجم مهرماه ۹۵ به بند هشت زندان اوین منتقل شد.

علیرضا توکلی متولد ۱۳۷۳، در تاریخ دوازدهم مردادماه ۹۵ بازداشت و بعد از شش ماه بازجویی مورخ هفتم بهمن ماه به بند هشت زندان اوین انتقال یافت.

محمد مهدی زمان زاده متولد ۱۳۷۳، مورخ سیزدهم شهریورماه ۹۵ بازداشت و مدتی بعد در تاریخ سوم مهرماه ۹۵ به بند هشت زندان اوین منتقل شد.

این سه فعال ۲۳ ساله در شعبه یک بازپرسی دادسرای اوین توسط بازپرس «علی قرائت کار» تفهیم اتهام شدند و پس از چند مرتبه حضور در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، مورخ ۲۱ فروردین ۹۶، آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات آنان در این شعبه برگزار شد.

سه شهروند محکوم شده همگی متهم هستند مدیریت کانال های تلگرامی را بر عهده داشتند، محتوای مندرج شده در این کانال ها مصداق اتهامات و محکومیت آنان محسوب شده است.

یک منبع مطلع درباره این پرونده به گزارشگر هرانا گفت که علاوه بر سه فرد محکوم شده، سه متهم دیگر نیز وجود دارد که هیچگاه بازداشت نشدند و صرفا در چند نوبت پس از احضار به اداره پیگیری مورد بازجویی قرار گرفتند اما تشکیل پرونده ای علیه آنان صورت نگرفت.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s