آخرین وضعیت مجید اسدی در بند ۲۰۹ زندان اوین

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

آخرین وضعیت مجید اسدی در بند ۲۰۹ زندان اوین

خبرگزاری هرانا – مجید اسدی، فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق، بعد از تحمل ۵۰ روز سلول انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین، به سلول‌ چند نفره این بند منتقل شده است. آقای اسدی که از بیماری «التهاب حاد ستون فقرات و دستگاه گوارش» رنج می‌برد، در آخرین تماس از درد در ناحیه کمر خود خبر داده است. کماکان از اتهامات و دلیل بازداشت این فعال دانشجویی سابق خبری در دست نیست، این موضوع موجب نگرانی روزافزون خانواده آقای اسدی نسبت به سرنوشت فرزندشان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید اسدی در تاریخ ۳۰ بهمن ماه سال گذشته ساعت ۱۰ شب در منزل خانوادگی خود در کرج توسط نیروهای ورارت اطلاعات بازداشت شد.

یک منبع نزدیک به خانواده اسدی در مورد آخرین وضعیت این فعال دانشجویی سابق به گزارشگر هرانا گفت: “مجید بعد از ۵۰ روز از سلول انفرادی به سلول چند نفره در بند ۲۰۹ منتقل شده، اما هنوز از درد کمر رنج می برد هر چند به او دارو داده اند.”

این منبع آگاه در ادامه توضیح داد: “در تماس تلفنی که با خانواده داشته، گفته است که از پرونده پزشکی اش کپی بگیرند و به دادستانی تحویل دهند تا آنها از طرف پزشکی قانونی مرجعی برای معاینه و تایید بیماری اش بفرستند.”

نیروهای امنیتی در زمان تلاش برای بازداشت آقای اسدی علیرغم بیماری و ضعف جسمی پدر وی که به تازگی عمل پیوند کبد را انجام داده بود با او درگیر شدند و به پای وی آسیب وارد کردند.

بازداشت مجید اسدی در حالی صورت گرفته که به گفته نزدیکان وی، این زندانی سیاسی سابق در مدت بعد از آخرین آزادی مشغول به کار ترجمه و پژوهش با موضوع ادبیات بوده است. همین مسئله بازداشت این فعال دانشجویی سابق را پرابهام تر می کند.

لازم به ذکر است خانواده اسدی کماکان هیچ ملاقاتی با فرزند خود و همینطور هیچ اطلاعی از اتهامات او نداشته و در چندین بار مراجعه به دادسرای شهید مقدس مستقر در زندان اوین نیز پاسخی دریافت نکرده اند.

مجید اسدی، فعال سابق دانشجویی در تاریخ ۱۸ تیرماه سال ۸۷ در مراسم هجده تیر بازداشت و به مدت ۵۲ روز در سلول انفرادی نگهداری شده بود.

حکم دادگاه بدوی وی در اردیبهشت ماه ۸۹ به وی ابلاغ گردید، که در آن توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به تحمل ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. علی رغم درخواست تجدید نظر، بدون اینکه حکم نهایی به او ابلاغ شود، برای اجرای حکم به زندان فرا خوانده شد و از تاریخ ۱۳ مهر ماه ۹۰ تا خردادماه سال ۹۴ در زندان بود.

مجید اسدی فارغ التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی است و عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشکده اقتصاد را در کارنامه خود دارد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s