۱۶ فروردین ۱۳۹۶

قالیباف: رئیس‌جمهور باید جایگزین شود، اما من کاندیدا نیستم

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmail

محمدباقر قالیباف شهردار تهران شرایط کشور را بحرانی خوانده و افزوده از آن جا که این وضعیت ناشی از ناکارآمدی دولت است، رئیس‌جمهور باید جایگزین شود. او تاکید کرده هرگز نامزد انتخابات ریاستجمهوری نبوده و نیست اما تمام تلاش خود را برای پیروزی «گزینه مطلوب» ریاستجمهوری بکار خواهد گرفت.

قالیباف میگوید برای پیروزی «گزینه مطلوب» در انتخابات ریاست جمهوری تلاش میکند

خبرگزاری فارس که این خبر را منتشر کرده افزوده قالیباف در لیست ۱۰ نامزد «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» (جمنا) برای انتخابات قرار دارد که قرار است نامزد نهایی از میان آنان برگزیده شود.

 قالیباف در توضیح گفته است: «وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور در شرایط بحرانی قرار دارد و تردیدی وجود ندارد که شرایط فعلی در نتیجه 

بازداشت و بی‌خبری از دو فعال تلگرامی در مهاباد

خبرگزاری هرانا – هیوا کیایی و مهدی صلاحی دو فعال تلگرامی، چهار روز پیش توسط نیروهای امنیتی در مهاباد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. کانال تلگرامی منتسب به این افراد مطالبی در رابطه با کارگران و کودکان کار منتشر می کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سیزدهم فروردین ماه ۹۶، هیوا کیایی و مهدی صلاحی دو فعال تلگرامی توسط نیروهای امنیتی بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شدند.

یک منبع نزدیک به خانواده‌های بازداشت شدگان در گفتگو با هرانا ضمن تایید این گزارش افزود: “از زمان بازداشت تنها یک بار تماس خیلی کوتاه گرفته‌اند که در بازداشت هستند اما نام نهاد بازداشت کننده و مکان نگهداری‌شان یا علت بازداشت را نگفته اند. تا امروز نیز خانواده‌ها اطلاعی از محل نگهداری و وضعیت آن‌‌ها نداشته و در نگرانی به سر می‌برند.”

این منبع آگاه در ادامه در مورد فعالیت آقایان کیایی و صلاحی تاکید کرد: “فعالیت غیرقانونی نداشتند تنها در یک کانال تلگرامی به نام فریاد خاموش در مورد کارگران و کودکان کار مطالبی را منتشر می کردند.”

محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور در روزهای اخیر با اشاره به لزوم «تأمین امنیت فضای انتخابات» و همچنین رصد فعالیت‌ های مجازی اعلام داشته است: «به معاونت مربوطه در دادستانی کل و دادستان‌ های سراسر کشور تاکید می ‌کنم که فضای مجازی را لحظه به لحظه رصد کنند و اگر تخلفی دیدند بلافاصله برخورد مناسب و قانونی انجام دهند».

وی پیشتر نیز اعلام داشت: «قوه قضاییه هر هفته ۱۶ تا ۲۰ هزار کانال شبکه اجتماعی تلگرام را فیلتر می ‌کند که تازه این حجم از فیلتر هم کافی نیست و برای کنترل بیشتر تلگرام باید شبکه ملی به وجود آید».» در انتخابات ریاستجمهوری شده و افزوده تنها اتحاد کسانی که درپی «نجات کشور از بحران‌های اقتصادی و اجتماعی هستند» میتواند بحران فعلی در  را حل کند.

سخنان قالیباف درباره لزوم وحدت «نیروهای مردمی انقلابی» به تلاشهایی اشاره دارد که از سوی اصولگرایان برای گردآمدن حول یک نامزد واحد در انتخابات ریاستجمهوری در جریان است. نام قالیباف در لیستهای مختلف نامزدان انتخاباتی جمنا برای متحد کردن اصولگرایان آمده است.

از ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس به عنوان تنها نامزدی که میتواند اصولگرایان را متحد کند نام برده میشود. امروز خبر استعفای او از هیئت نظارت بر انتخابات منتشر شد که از سوی رسانههای داخل ایران حمل بر تصمیم او به شرکت در انتخابات شد، هرچند که اطرافیان رئیسی گفتهاند او روز جمعه ۱۸ فروردین تصمیم خود را اعلام خواهد کرد.

در هفتههای اخیر در رابطه با انتخاب رئیسی بعنوان نامزد واحد اصولگرایان این سناریو هم مطرح بود که قرار است رئیسی نامزد ریاستجمهوری شود و قالیباف و جلیلی بعنوان دو بازوی اجرایی و سیاست خارجی او باشند.


بیشتر بخوانید:

https://www.radiozamaneh.com/333171/embed#?secret=KYohAZTSQm

https://www.radiozamaneh.com/333423/embed#?secret=UElYquYKRw

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: