بازجویی و محرومیت از رسیدگی درمانی زندانی سیاسی آرش صادقی در بند 350 اوین

12 فروردين 1396 – 

  •  

بازجویی و محرومیت از رسیدگی درمانی زندانی سیاسی آرش صادقی در بند 350 اوین

دانشجو آنلاین 96/1/12:«آرش صادقی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین که دوره محکومیت نوزده ساله خود را طی می‌کند، علیرغم وضعیت نامساعد جسمی طی هفته های گذشته بارها مورد بازجویی قرار گرفته و ضابطین سپاه همچنان از اعزام وی به بیمارستان خودداری می‌کنند.
این زندانی سیاسی علاوه بر چسبندگی روده در هضم غذاهای جامد مشکل دارد و معده وی به دلیل آسیب شدیدی که در دوران اعتصاب غذا دیده قادر به هضم غذاهای جامد نیست.
در پی اعتصاب غذاهای متعدد، وی که پیش‌تر به ضعف مجاری تنفسی (آسم) مبتلا گردیده بود علاوه بر اینکه عفونت ریه‌های وی پیشرفت دارد و تقریباً یک کلیه خود را از دست داده؛ همچنین ماهیچه‌های قلب وی نیز تحلیل رفته است.
پزشک بهداری به دلیل فقر شدید پروتئین برای اینکه به قلب و کلیه این زندانی سیاسی آسیب بیشتری نرسد دستور تزریق پروتئین و اعزام وی به بیمارستان را صادر کرده است؛ بااین‌حال ضابطین سپاه پاسداران با رد این درخواست‌ها و لغو تمامی اعزام‌ها از درمان و رسیدگی پزشکی به این زندانی سیاسی جلوگیری می‌کنند.
لازم به یاد آوریست، زندانی سیاسی آرش صادقی بعد از دستگیری همسرش گلرخ ایرایی به مدت 71 روز دست به اعتصاب غذا زده بود با وعده مسولین برای رسیدگی به مطالباتش در 14 دی ماه همزمان با آزادی همسرش از زندان به این اعتصاب پایان داد.
با این حال برخلاف وعده های دروغین مسولین زندان تنها پس از حدود دو هفته پس از اعطای مرخصی به گلرخ ایرایی و پایان اعتصاب غذای صادقی، در تاریخ سوم بهمن ماه، مامورین امنیتی خانم ایرایی را بازداشت کردند.»

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s