پلیس: هر ۷۱ دقیقه یک نفر در جاده‌ها می‌میرد

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

پلیس: هر ۷۱ دقیقه یک نفر در جاده‌ها می‌میرد

خبرگزاری هرانا ـ مومنی جانشین فرمانده ناجا گفت “هر ۷۱ دقیقه یک نفر در جاده‌ها می‌میرد”. ایران یکی از بالاترین سرانه های مرگ و میر جاده ای در دنیا را داراست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سایت راهور، جانشین فرمانده ناجا گفت: “متوسط سرعت خودروها در کشور در نوروز امسال یک کیلومتر کاهش داشته است”.

وی افزود: “در دور اول سفرها، حدود ۴ درصد کاهش تصادفات داشته‌ایم و در مرحله دوم سفرها هم تا کنون روند خوبی داریم که مجموعاً میزان تصادفات حدود ۷ درصد کاهش داشته است”.

سردار مومنی گفت: “اگر یک دهه قبل از جاده‌ها تصویربرداری می‌کردیم کمتر خودرویی در بین خطوط رانندگی می‌کرد اما امروز که به دوربین‌ها نگاه می‌کنیم عموم رانندگان بین خطوط تردد می‌کنند”.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: “پر ترددترین ایام سال در کشور همین ایام نوروز است و به همین دلیل هم بیشترین حجم تصادفات در این ایام رخ می‌دهد”.

سردار مومنی گفت: “دو نوبت هست که میزان تصادفات بیشتر می شود یکی از این دو موقع، زمان بازگشت مسافران است که می طلبد در این ایام تلاش و حضورمان بیش از قبل باشد”.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: “خوشبختانه متوسط سرعت خودروها در کشور یک کیلومتر کاهش داشته است که این موضوع اهمیت بالایی دارد”.

وی افزود: “از مردم می‌خواهیم بازگشت خود از سفر را مدیریت کنند و کمی زودتر برگردند تا در گره‌های ترافیکی در موقع بازگشت گیر نکنند”.

سردار مومنی تصریح کرد: “درخواست ما این است که بازگشت سفرها را مردم از همین فردا آغاز کنند تا روز طبیعت و روز قبل از آن را در محل زندگی خود باشند”.

وی گفت: “در هر ۷۱ دقیقه یک نفر در تصادفات کشته شده است در حالی است که در سال گذشته هر ۶۰ دقیقه، یک نفر فوت می‌کرد”.

جانشین فرمانده ناجا افزود: “در نوروز سال گذشته هر روز ۲۴ نفر در تصادفات کشته می‌شدند اما امسال هر روز حدود ۲۱ نفر فوت کردند هرچند کاهش داشته ایم اما این عدد هم زیاد است”.

سردار مومنی گفت: “تعداد خودروها در یک بازه زمانی ۱۰ سال، از ۷ میلیون به ۱۹ میلیون رسیده است در حالی که تعداد کشته‌ها از ۲۸ هزار نفر به ۱۶ هزار نفر رسیده است که این کاهش خوب است اما هنوز هم زیاد است”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s