صد نفر از کارگران کارخانه روغن نباتی قو دست به تجمع زدند

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

صد نفر از کارگران کارخانه روغن نباتی قو دست به تجمع زدند

خبرگزاری هرانا ـ در حدود ۱۰۰ نفر از کارگران کارخانه پارس قو تولید کنند روغن نباتی قو امروز در اعتراض به «عدم پرداخت ۲ ماه مزد و و واریز حق بیمه (دی و بهمن) ۹۵ و عیدی» مقابل شرکت نهان گل، سهم دار عمده کارخانه روغن نباتی قو تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران کارخانه پارس قو در تماس‌های جداگانه گفتند که کارفرمای کارخانه پارس قو دستمزد دی و بهمن و عیدی سال ۹۶ آنها که در حدود ۲۳۰ نفر هستند را به صورت کامل پرداخت نکرده است. از این رو از حوالی ساعت ۹ صبح مقابل شرکت نهان گل، سهم دار عمده کارخانه روغن نباتی قو تجمع کردند.

این کارگران گفتند: “کارفرما تنها برای تعدادی از کارگران مزد و مزایای دی ماه را واریز کرده است. عدم واریز ۲ ماه حق بیمه هم موجب شده دفترچه بیمه‌های تامین اجتماعی‌مان تمدید یا تعویض نشود”.

تعداد کارگران کارخانه پارس قو که در تجمع امروز حضور داشتند در حدود ۱۰۰ نفر بود. آنها تاکید دارند که کارفرما مطابق مصوبه کمیسون کارگری فرمانداری مکلف شده مطالبات مزدی تمامی آنها را تا ۱۵ اسفند پرداخت کند اما حالا با گذشت بیش از ۱۰ روز از این تاریخ کارفرما تنها مطالبات مزدی دی ماه تعدادی از کارگران را پرداخت کرده است.

کارگران کارخانه همچنین می‌گویند نگران آن هستند که پرداخت دستمزد اسفند ماه آنان نیز با تاخیر انجام شود.

کارگران کارخانه پارس قو در تجمع امروز یادآور شده‌اند که باتوجه به کاهش قدرت خریدشان به علت سطح پایین دستمزدها انتظار دارند که در پایان سال کارفرما کلیه مطالبات مزدی آنان را پرداخت کند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s