>  اخراج ۴۰۰ کارگر و کارمند بهشهر در سال جاری

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

اخراج ۴۰۰ کارگر و کارمند بهشهر در سال جاری

خبرگزاری هرانا ـ رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بهشهر گفت که در سال جاری ۴۳۵ نفر از کارگران و کارکنان از ۱۴۶ واحد صنفی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، تعاونی، کشاورزی و دامداری شهرستان اخراج شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، نبی اله صفری، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بهشهر، اظهار کرد: “در سال جاری ۴۳۵ نفر از کارگران و کارکنان از ۱۴۶ واحد صنفی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، تعاونی، کشاورزی و دامداری اخراج شدند که ۸۰ درصد آن ها معادل ۳۴۸ نفر بومی و ۲۰ درصد معادل ۸۷ نفر غیربومی بودند”.

وی افزود: “اکثر موارد اخراج کارگران و کارکنان به دلیل شرایط بد اقتصادی و وضعیت نامساعد بازار فروش است که اخراج می‌شوند و در برخی موارد نیز زمان قرارداد کارگران یا کارکنان به اتمام رسیده و کارفرما به هر دلیل قرارداد را تمدید نمی‌کند”.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بهشهر با بیان اینکه از میان ۴۳۵ نفر کارگران و کارکنان اخراجی در سال جاری ۶۱ نفر به چرخه کار بازگشتند و همچنین برای ۳۵۸ نفر از این کارگران بیمه بیکاری برقرار شده است، خاطرنشان کرد: “در حال حاضر ۵۷۰ نفر در شهرستان بهشهر بیمه بیکاری دریافت می کنند”.. ارسال کننده فرزاد نایب غریب

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s