۲۳ اسفند ۱۳۹۵

فراکسیون امید مجلس: روحانی به قدر کافی به ممنوع‌التصویری خاتمی و وضعیت زندانیان سیاسی توجه نکرده است

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmail

در جلسه روز دوشنبه ۲۳ اسفند فراکسیون امید مجلس با حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، از موضع او در قبال موضوع ممنوع‌التصویری محمد خاتمی، رییس جمهوری اسبق ایران و وضعیت زندانیان سیاسی انتقاد شده است.

حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران

به نظر می‌رسد این انتقادها که احتمالاً برای تشویق روحانی به دقت بیشتر درباره این موضوعات طرح شده‌اند، بیش از آنکه از سر توجه به حقوق مدنی و شهروندی افراد باشند، با توجه به نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ مطرح می‌شوند.

بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید که به عنوان فراکسیون حامی حسن روحانی شناخته می‌شود، به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته است که در جلسه امروز به رییس‌جمهوری گفته شده است که باید به‌ عنوان مجری قانون اساسی، بیش از این به موضوع ممنوع‌التصویری آقای خاتمی توجه می‌کرده است.

همچنین در مورد بحث زندانی‌های سیاسی، انتظار این بوده که اقدامات مؤثرتری انجام شود.

بهرام پارسایی:

«بعضی دیگر از اعضا نیز درباره مسائل سیاسی از جمله لزوم افزایش سطح آزادی در دانشگاه‌ها تأکید کرده و خواستار توجه بیشتر دولت به موضوع آزادی بیان شدند.»

با وجود وعده‌های دولت روحانی برای از بین بردن فضای امنیتی در دانشگاه‌ها، هنوز تشکل‌های دانشجویی زیادی برای دریافت مجوز فعالیت مشکل دارند.

به گفته پارسایی، فضای دانشگاه‌های کشور در آستانه انتخابات آن‌چنان که انتظار می‌رود گرم نیست که این مسأله باید بیش از این مورد توجه دولت باشد.

این در حالی‌ست که روحانی در همین نشست گفته است که آزادی احزاب و مطبوعات بیشتر و برخورد با آن‌ها کمتر شده است و در بخش فرهنگی و در انتشار کتاب نیز محدودیت‌ها کاهش چشمگیری داشته است.

منتقدان دولت یازدهم اما این‌گونه اظهارنظرهای رییس جمهوری ایران را به دور از واقعیت‌های موجود و تبلیغاتی می‌دانند. این در حالی‌ست که برخی مقام‌های حکومتی هم با وجود نزدیکی مواضع‌شان به روحانی، از عملکرد دولت او در حوزه آزادی‌ بیان انتقاد دارند.


در همین زمینه:

https://www.radiozamaneh.com/259183/embed#?secret=VrCFbYOd69


بهرام پارسایی، نماینده شیراز در مجلس، به دیگر مسائلی که در جلسه فراکسیون امید با روحانی مطرح شده است نیز اشاره کرده است:

«برخی نمایندگان تأکید کردند که دولت باید در چینش مدیریت‌ها و انتخاب مدیران و دادن مسئولیت‌ها با رویکرد ملی نگاه کند. همین‌طور برخی از دوستان اهل تسنن نیز بر لزوم توجه به این مهم تأکید کردند.»

زنان عضو فراکسیون امید نیز استفاده بیشتر از ظرفیت زنان توانمند در عرصه‌های مدیریتی را خواستار شده‌اند.

سخنگوی فراکسیون امید همچنین گفته است که با توجه به حمایت شب گذشته شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان از حسن روحانی، این فراکسیون هم «همگام با جریان اصلاحات» از روحانی حمایت خواهد کرد.


در همین زمینه: روحانی، نامزد نهایی شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان


حسن روحانی اما در این جلسه بر بحث اقتصاد مقاومتی تأکید کرده که مورد توجه رهبر جمهوری اسلامی است. او وضعیت خود در انتخابات را نیز بسیار امیدوار‌کننده دانسته و گزارشی نیز درباره عملکرد دولت ارائه کرده است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: