احمدی‌نژاد: سکوت کنم که کشور را دو دستی بدهند به آمریکا؟

FacebookTwitterGoogle+BalatarinPrintEmail

محمود احمدی‌نژاد می‌گوید به سکوت ادامه نخواهد داد. او جناح خود را وابسته به «دو جریان سیاسی» کنونی ندانست و گفت نمی‌تواند در انتخابات تماشاچی باشد.

محمود احمدی‌نژاد در جمع اعضای «شوراهای بازخوانی خط امام» - شنبه ۱۴ اسفند

محمود احمدی‌نژاد در جمع اعضای «شوراهای بازخوانی خط امام» – شنبه ۱۴ اسفند

به‌گزارش سایت «انتخاب»، محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران در جمع اعضای «شوراهای بازخوانی خط امام» درباره دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران سخن گفت. او در این دیدار که روز شنبه ۱۴ اسفند انجام شده و گزارش آن امروز جمعه ۲۰ اسفند منتشر شده است، گفت: «گفته بودم مستقیماً وارد انتخابات نخواهم شد و از کسی حمایت نخواهم کرد اما هیچ‌کس نمی‌تواند در انتخابات و سایر مقاطع نسبت به سرنوشت ملت بی‌تفاوت و تماشاچی باشد و کشور را دو دستی تقدیم دشمنان ملت کند.»

احمدی‌نژاد افزود: «این‌که رهبری فرمودند تو کاندیدا نشو معنی‌اش این نیست که من نسبت به انقلاب و وضعیت کشور بی‌تفاوت باشم و سکوت کنم. سکوت کنم که کشور را دو دستی بدهند به آمریکا؟! سکوت کنم تا مردم را له کنند؟! (…) مملکت را بکنند توی حلقوم آمریکا و ما نگاه کنیم؟! ثروت‌های ملت را بالا بکشند؟! شوخی نداریم در این مسائل.»

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی پنجم مهرماه سال جاری احمدی‌نژاد را از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری منع کرد. این موضع خامنه‌ای به بحث کاندیداتوری احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست ‌جمهوری سال آینده پایان داد و او در نامه‌ای تبعیت خود را از نظر رهبر اعلام کرد. احمدی‌نژاد سپس در آبان‌ماه به حامیان خود از عدم مشارکت‌اش «به هر شکلی» در انتخابات آینده خبر داد و تأکید کرد که در انتخابات پیش‌رو از کسی حمایت نخواهد کرد.

احمدی‌نژاد اما این بار در این‌باره گفت: «شرایط چهارماه پیش برای آن زمان و در پاسخ به سئوالات آن مقطع بود، الان شرایط فرق کرده است. خیلی وقت‌ها نمی‌شد مستقیم حرف زد.»

او افزود: «فعلاً و البته فعلاً در مقوله انتخابات مستقیم وارد نمی‌شوم، ولی بقیه دوستان که منعی ندارند.»

محمود احمدی‌نژاد در جمع اعضای «شوراهای بازخوانی خط امام» - شنبه ۱۴ اسفند

محمود احمدی‌نژاد در جمع اعضای «شوراهای بازخوانی خط امام» – شنبه ۱۴ اسفند

احمدی‌نژاد از حمید بقایی، معاون اجرایی خود در دولت دهم که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شده است حمایت کرد و او را «انسان مؤمن، پاک، ولایی و خط امامی» دانست و از «جریان سومی» که از آن دفاع می‌کند سخن گفت: «ما با صدایی رسا و بلند می‌گوییم به هیچ یک از دو جریان سیاسی کشور وابستگی نداریم.»

به‌گفته احمدی‌نژاد جریانی که او از آن دفاع می‌کند اگر به گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی وابسته باشد نمی‌تواند «در جهت خواسته‌های‌ مردم حرکت کند».

حمید بقایی شنبه ۳۰ بهمن‌ماه در کانال تلگرامی شخصی‌اش اعلام کرد که برای انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد خواهد شد. بقایی گفت که به‌شکل مستقل کاندیدا می‌شود و از هیچ جناح و گروهی تبعیت نمی‌کند.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود ورود به انتخابات شوراهای شهر و روستا را به خود شوراها واگذار کرد اما افزود: «اگر قرار شد کار انتخاباتی شود و از کسی حمایت کنند همه نروند و دو سه نفر بمانند (…) دوستانی که می‌خواهند وارد کار انتخاباتی شوند، ورود کنند.»

رئیس جمهوری پیشین درباره انتقادهایی که به عملکرد دو دولت نهم و دهم می‌شود نیز گفت که سکوت نخواهد کرد و «پاسخ‌های کوبنده و پی در پی» خواهد داد و «به وقتش سیلی‌های پی در پی خواهد آمد».

او به‌تازگی در دو بیانیه از عملکرد دولت‌های خود در برابر انتقاد «خالی بودن خزانه کشور» و «خالی بودن انبارهای کالاهای اساسی در کشور» در زمان تحویل دولت به حسن روحانی، دفاع کرد و وعده داد که به مرور «به دیگر ادعاها از جمله بدهکار بودن دولت، یارانه‌ها، فساد، مواضع هسته‌ای و درآمد ارزی» نیز خواهد پرداخت.

احمدی‌نژاد که در طول چهار سال دولت حسن روحانی درباره این مسائل سکوت کرده بود، اکنون با نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری سعی در تحکیم مواضع همفکران خود را دارد.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران همزمان با پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

https://www.radiozamaneh.com/328323/embed#?secret=fKB6POnYAD

https://www.radiozamaneh.com/325766/embed#?secret=ddQPIPla1M

https://www.radiozamaneh.com/308673/embed#?secret=KVfo6BraQG

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: