کاوه شیرزاد از رضا شاهینی زندانی سیاسی دو تابعیتی ایرانی آمریکایی می گوید. 

@shahrvandyar
دوستان عزیز، طبق اطلاعاتی که از زندان رسیده، جان رابین (رضا) شاهینی، زندانی سیاسی دو تابعیتی آمریکایی بعد از یک دوره اعتصاب غذای طولانی در خطره. رضا شاهینی سال گذشته به ایران برگشت تا مادر بیمارش رو ملاقات کنه، اما گرفتار نیروهای امنیتی شهر گرگان شد. کسانی که زندانی شدند می دونند، وقتی یک زندانی سیاسی در زندانها و دادگاههای شهرستان گیر بیافته، رنجی و دردی که ممکنه متحمل بشه مضاعفه.

یک قاضی احتمالا فاسد تو گرگان، رضا رو برای خوش خدمتی به روسا، ناباورانه به هیجده سال زندان محکوم کرد. نه سال از این حکم تنها به خاطر یک مصاحبه در مورد اعتراضات مردمی سال 88 هست! چون مصاحبه با رسانه ی دولت متخاصم بوده! وکیل اول رضا که ظاهرا یک وکیل تسخیری بود، به جای دفاع از رضا، فقط از خانواده اش خواسته که اطلاع رسانی نکنند و به خواهرش گفته که ممکنه در صورت مصاحبه کار دولتی اش رو از دست بده.

من حکم رضا رو دیدم. به قدری پایه ی استدلالی و حقوقی ضعیفی داره که بیشتر اسباب خنده است. نه سال دیگه هم به دلایل واهی از جمله اینکه در نشست سکولارهای سبز شرکت کرده. در حالیکه این یک نشست بوده و نه یک حزب یا گروه سازمان یافته.

با رضا در زندان گرگان مثل یک جذامی برخورد می کنند. مسئولان زندان برای خوش خدمتی به بالا دستی ها، با عنوان اینکه زندانی امنیتی هست و علیه امنیت ملی اقدام کرده! انواع تبعیض های مضاعف را نسبت بهش اعمال می کنند. زندانبان در زندان فضایی رو فراهم کردن که بقیه زندانیان عادی از رضا فاصله بگیرن. مثلا اجازه نمی دن رضا به روزنامه و کتاب مثل بقیه زندانیان دسترسی دارن، دسترسی داشته باشه. بر خلاف تمام زندانیان معمولی از رفتن به کتابخانه محرومش کردن. با وجود اینکه رضا آسم داره و یک سرماخوردگی ساده در صورت عدم رسیدگی می تونه به بهای جونش تموم بشه، زندانبان ها برای هفته ها به او یه داروی ساده ضد سرما خوردگی هم ندادن. رضا تو این زندان تنها افتاده و مظلوم واقع شده .

از حدود بیست روز پیش یعنی 15 فوریه هم به جرم نوشتن خاطرات زندان، توسط زندانبان ها مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به مکان نامعلومی منتقل شده. شاهدان ضرب و شتم رضا اطلاع دادن که مامورهای زندان در حین ضرب و شتم بهش می گفتن تو فکر کردی شهروند آمریکا هستی کسی به دادت می رسد؟ یا با بقیه متفاوت هستی؟ رضا سابق به دلیل این حکم وحشتناک به شدت دچار افسردگی شده و تهدید کرده، اگه تو حکمش تجدید نظر نشه، تا پای جان به اعتصاب غذای خودش ادامه میده. مادرش که به خواست مسوولان زندان، برای درخواست شکستن اعتصاب غذا به دیدن رضا رفته بود، گفته کلیه های رضا در حال از دست رفتن است. از همه ی دوستان خوبم می خوام همانطور آقای شریعتمداری در ویدیویی در خواست کردن به هر نحوی که می تونن از رضا حمایت کنن تا از این رنج شدید رها بشه. 

کاوه شیرزاد از رضا شاهینی زندانی سیاسی دو تابعیتی ایرانی آمریکایی می گوید دوستان عزیز، طبق اطلاعاتی که از زندان رسیده، جان رابین (رضا) شاهینی، زندانی سیاسی دو تابعیتی آمریکایی بعد از یک دوره اعتصاب غذای طولانی در خطره. رضا شاهینی سال گذشته به ایران برگشت تا مادر بیمارش رو ملاقات کنه، اما گرفتار نیروهای امنیتی شهر گرگان شد. کسانی که زندانی شدند می دونند، وقتی یک زندانی سیاسی در زندانها و دادگاههای شهرستان گیر بیافته، رنجی و دردی که ممکنه متحمل بشه مضاعفه. یک قاضی احتمالا فاسد تو گرگان، رضا رو برای خوش خدمتی به روسا، ناباورانه به هیجده سال زندان محکوم کرد. نه سال از این حکم تنها به خاطر یک مصاحبه در مورد اعتراضات مردمی سال 88 هست! چون مصاحبه با رسانه ی دولت متخاصم بوده! وکیل اول رضا که ظاهرا یک وکیل تسخیری بود، به جای دفاع از رضا، فقط از خانواده اش خواسته که اطلاع رسانی نکنند و به خواهرش گفته که ممکنه در صورت مصاحبه کار دولتی اش رو از دست بده. من حکم رضا رو دیدم. به قدری پایه ی استدلالی و حقوقی ضعیفی داره که بیشتر اسباب خنده است. نه سال دیگه هم به دلایل واهی از جمله اینکه در نشست سکولارهای سبز شرکت کرده. در حالیکه این یک نشست بوده و نه یک حزب یا گروه سازمان یافته. با رضا در زندان گرگان مثل یک جذامی برخورد می کنند. مسئولان زندان برای خوش خدمتی به بالا دستی ها، با عنوان اینکه زندانی امنیتی هست و علیه امنیت ملی اقدام کرده! انواع تبعیض های مضاعف را نسبت بهش اعمال می کنند. زندانبان در زندان فضایی رو فراهم کردن که بقیه زندانیان عادی از رضا فاصله بگیرن. مثلا اجازه نمی دن رضا به روزنامه و کتاب مثل بقیه زندانیان دسترسی دارن، دسترسی داشته باشه. بر خلاف تمام زندانیان معمولی از رفتن به کتابخانه محرومش کردن. با وجود اینکه رضا آسم داره و یک سرماخوردگی ساده در صورت عدم رسیدگی می تونه به بهای جونش تموم بشه، زندانبان ها برای هفته ها به او یه داروی ساده ضد سرما خوردگی هم ندادن. رضا تو این زندان تنها افتاده و مظلوم واقع شده . از حدود بیست روز پیش یعنی 15 فوریه هم به جرم نوشتن خاطرات زندان، توسط زندانبان ها مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به مکان نامعلومی منتقل شده. شاهدان ضرب و شتم رضا اطلاع دادن که مامورهای زندان در حین ضرب و شتم بهش می گفتن تو فکر کردی شهروند آمریکا هستی کسی به دادت می رسد؟ یا با بقیه متفاوت هستی؟ رضا سابق به دلیل این حکم وحشتناک به شدت دچار افسردگی شده و تهدید کرده، اگه تو حکمش تجدید نظر نشه، تا پای جان به اعتصاب غذای خودش ادامه میده. …… ادامه مطلب در کامنت اول

A post shared by شهروندیار shahrvandyar (@shahrvandyar) on

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s