دادگاه عباس لسانی برگزار شد

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

دادگاه عباس لسانی برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ جلسه رسیدگی به اتهامات عباس لسانی فعال ترک (آذری) ساکن اردبیل و زندانی سیاسی سابق با تغییر محل محاکمه از دادگاه عمومی و انقلاب مشگین شهر، در شعبه اول دادگاه انقلاب این شهرستان امروز برگزار شد. آقای لسانی در این جلسه دفاعیات خود را به زبان ترکی ارایه داد که این انتخاب برخلاف جلسه پیشین مورد پذیرش قاضی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات عباس لسانی فعال ترک (آذری) ساکن اردبیل و زندانی سیاسی سابق، صبح امروز سه‌شنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۵ با تغییر محل محاکمه از دادگاه عمومی و انقلاب مشگین شهر، در شعبه اول دادگاه انقلاب این شهرستان برگزار شد.

تبلیغ علیه نظام از طریق سخنرانی در مراسم عروسی در مشکین‌شهر، عنوان اتهامی بوده که قاضی پرونده از این فعال مدنی خواسته تا آخرین دفاعیاتش مبنی بر این اتهام را جهت بررسی به این دادگاه ارائه نماید.

لسانی با رد مجدد اتهام مطرح‌شده به خود، آخرین دفاعیه‌اش را نیز با نگاشتن متنی “ترکی” تقدیم قاضی پرونده کرده است.

قاضی مربوطه نیز پس از دریافت و قرائت متن ارائه شده از طرف لسانی، با برخوردی محترمانه ختم جلسه را اعلام نموده است.

گفتنی است که در اولین جلسه رسیدگی پرونده مذکور، متنِ دفاعیه تهیه شده به زبان ترکی از سویِ آقای لسانی، واکنش منفی قاضی پرونده را به همراه آورده بود.

واکنشی که لسانی آن را ناشی از بی‌خبری قاضی پرونده از «نص صریح قانون مدون آیین دادرسی مدنی» دانسته و حقوق شهروندی شهروندان در این موضوع را به حضور ایشان متذکر شده بود. پیشتر و در ارتباط با این پرونده “آیدین ذاکری” فعال مدنی مشگین‌شهر که سخنرانی آقای لسانی در مراسم عروسی ایشان انجام گردیده بوده پس از احضار و محاکمه در دادگاه انقلاب این شهرستان، از اتهامات نسبت داده شده به خود تبرئه گردیده بود.

عباس لسانی پیش از این نیز چندین بار سابقه بازداشت توسط نهادهای امنیتی و تحمل حبس را در کارنامه خود دارد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s