>  پرونده ۲ روزنامه به دادگاه ارجاع شد

PrintFriendly and PDFچاپ خبر

پرونده ۲ روزنامه به دادگاه ارجاع شد

خبرگزاری هرانا ـ دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از صدور مجوز انتشار ۶۸ رسانه و تغییر وضعیت ۹۶رسانه مکتوب و الکترونیک و همچنین ارجاع پرونده ۲ روزنامه به دادگاه، در جلسه امروز این هیات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، علاالدین ظهوریان دبیر هیات نظارت بر مطبوعات، گفت: “در جلسه امروز هیات نظارت بر مطبوعات ضمن طرح موضوعات نظارتی در حوزه رسانه‌های مکتوب و الکترونیک٬ شماری از تقاضاهای صدور مجوز نشریات مورد بررسی قرار گرفت که طی آن ۶۸ رسانه مجوز انتشار دریافت کردند و تقاضای تغییر وضعیت، تغییر صاحب امتیازی و تغییر مدیرمسئولی ۹۶ نشریه مورد رسیدگی قرار گرفت”.

وی همچنین با اشاره به موارد نظارتی مطرح شده در جلسه امروز افزود: “هیات نظارت بر مطبوعات تخلف روزنامه «شاخه سبز» را به دلیل انتشار مطلب طنزی حاوی عبارات موهن درباره ساکنان یک منطقه در قم، محرز دانست و پرونده این روزنامه را مستند به بند ۴ ماده ۶ قانون مطبوعات، به دادگاه ارجاع کرد. همچنین روزنامه‌های ۹۰ و «وطن امروز» به دلیل بی توجهی به اصل وحدت اسلامی، عطف به بند ۴ ماده ۶ قانون مطبوعات تذکر دریافت کردند و پرونده روزنامه «وطن امروز» بابت انشار مطلبی با عنوان «پسابرجام و نعل‌های وارونه» مصداق اهانت به روحانیت قلمداد شد و عطف به بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات، به دادگاه ارجاع شد”… ارسال کننده فرزاد نایب غریب

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s